Spektakl u Kataloniji, dva preokreta, osam golova i pobeda Sosijedada!

nedelja 02.10.2022.
20:35

Kakva utakmica...

EPA-EFE/David Borrat

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima ekipu Đirone rezultatom 5:3 u sedmom kolu La Lige.

U ovoj ludoj utakmici, Sosijedad je vodio, pa gubio, pa opet preokrenuo za veliku pobedu nad Đironom.

U osmom minutu Sorlot je iskoristio asistenciju Kuba za 0:1, ali je u 23. Rikelme postigao evrogol za 1:1. Samo četiri minuta kasnije Đirona je preokrenula, Martinez je pogodio za 2:1.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom delu, jer je Sorlot u 42. posle asistencije Zubimendija doneo novo izjednačenje - 2:2.

Đirona je na startu drugog poluvremena ponovo povela, Kasteljanos je pogodio za 3:2, ali je tada usledio šokantni preokret.

U 66. minutu Mendes je izjednačio na 3:3, da bi u 71. Zubimendi doneo novo vođstvo Sosijedadu.

Kraj iznenađenjima i preokretima najavio je Kubo, kome je Sorlot vratio asistenciju sa početka meča za nedostižnih 3:5.

Sosijedad je sada šesti sa 13 bodova, dok je Đirona 13. sa sedam.