Het-trik Srbina.

@Alhilal_EN
@Alhilal_EN

U petom kolu saudijske najjače lige igrao se veliki derbi između aktuelnog šampiona Al Itihada i bivšeg šampiona Al Hilala.

Al Hilal je pobedio u gostima sa 4:3, a meč je obeležio je srpski napadač Aleksandar Mitrović koji je upisao het-trik i režirao veliki  preokret nakon što je njegov tim gubio rezultatom 3:1.

Mitrović je postigao fantastičan gol za Al Hilal u 20. minutu. On je uhvatio "brutalan" volej desnom nogom posle centaršuta Abdulhamida sa desne strane i sa nekih 12 metara zakucao loptu u same rašlje.

Na taj način je izjednačio rezultat, pošto je domaćin poveo preko Romarinja u 16. minutu.

Kasnije je Karim Benzema u 38. minutu vratio prednost šampionu, a na 3:1 je povisio Hamdalah u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

U drugom poluvremenu šou gostiju.

Al Hilal je u 60. minutu smanjio na 3:2 preko Mitrovića, a Srbin je pet minuta kasnije pogodio iz penala za 3:3.

Konačnih 3:4 postavio je Al Davsari u 71. minutu na asistenciju Sergeja Milikovića-Savića.

Al Hilal je sada lider na tabeli sa 13 bodova, Al Itihad je drugi sa 12.