Beta/AP Photo/Armando Franca

'Orlovi' su sinoć, na svom terenu, poraženi u velikom derbiju portugalskog šampionata, od ekipe Porta.

Njihov gradski rival, ekipa Sportinga, iskoristila je međusobni duel velikih rivala, da se izdvoje na čelu tabele Primeire.

Nakon iznenađujućeg remija, na stadionu 'Žoze Alvalade' protiv ekipe Rio Avea, 'Lavovi' su 'iskalili bes' nad slabašnim Nasionalom.

Ekipa Žorža Žezusa lako je došla do celog plena na gostovanju na Medeiri, gde su rezultatom 4-0, savladali ekipu Nasionala.

Lisabonski klub je sjajno otvorio meč, i već u 3. minutu, Islam Slimani donosi vođstvo gostujućem timu.

U drugom poluvremenu Sporting se razgoropadio i potupno dotukao svog rivala. Najpre je Adrien Silva duplirao prednost u 52. minutu, da bi Mario u 63. minutu rešio svaku dilemu na ovom meču. 'Tačku na i' stavio je Slimani, pogotkom sa bele tačke u 86. minutu.