Srbi efikasni, korneri presudili - Hetafeu ceo plen!

nedelja 17.09.2023.
16:03

Dvojica naših igrača postigla golove.

EPA-EFE/FERNANDO ALVARADO

U prvoj današnjoj utakmici petog kola španske La Lige, Hetafe je na svom terenu savladao Osasunu rezultatom 3:2, a veliki doprinos ovakvom epilogu dali su srpski reprezentativci, Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović.

Mitrović je u 36. minutu posle kornera koji je izveo Suarez doveo Hetafe u vođstvo, a Osasuna je uzvratila na kraju prvog poluvremenam kada je Munjoz, takođe posle kornera, izjednačio na 1:1.

Posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, Karmona je vratio prednost Hetafeu, a novi izjednačenje usledilo je u 57. minutu kada su gosti iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Ante Budimir.

Potpuna rezultatska neizvesnost je potrajala do 86. minutu, kada je postignut i treći gol posle kornera u današnjem meču, a strelac je ovoga puta bio srpski reprezentativni vezista Nemanja Maksimović za konačnih 3:2.

Hetafeu je ovo druga pobeda u sezoni, sada ima 7 osvojenih bodova, a Osasuna je pretrpela treći poraz i ostala je na šest bodova u prvih pet kola.