Srbi u Torinu videli strašni Napoli, provuče se Fiorentina!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 19.03.2023.
16:53

U terminu od 15 časova, danas su odigrane dve utakmice 27. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Napoli je i danas pokazao da je s pravom jedan od najboljih timova Evrope ove sezone pošto su u Torinu savladali domaćina sa čak 4:0.

Može se reći da je sve bilo gotovo praktično u prvih 45 minuta nakon kojih su "partenopei" stekli dva gola prednosti.

Igrao se deveti minut kada je Viktor Osimen nadvisio svog čuvara i posle kornera savladao nemoćnog Vanju Milinkovića Savića.

U 35. minutu, Lineti je napravio prekršaj nad Hvičom Kvaratskelijom u sopstvenom kaznenom prostoru, Gruzin je preuzeo odgovornost i rutinski matirao reprezentativca Srbije.

Ponovo je Viktor Osimen bio neuhvatljiv za svoje čuvare, ovoga puta u 51. minutu kada je iskoristio centaršut Olivere na drugu stativu i glavom uvećao prednost gostiju.

Konačan rezultat u Torinu postavio je Tanži Ndombele posle dodavanja Kvaratskelije u 68. minutu igre.

Pored Vanje Milinkovića Savića, od početka se na terenu našao i Nemanja Radonjić, dok je Ivan Ilić ušao u igru u 54. minutu.

Pobedu su ostvarili i "orlovi" u dresu Fiorentine koja je savladala Leće na domaćem terenu rezultatom 1:0.

Presudan je bio detalj iz 27. minuta kada je Antonino Galo postigao nespretan autogol posle ubačaja sa leve strane.