ponedeljak 02.05.2022.
22:53

Osvajač Kupa Kralja bez pobede protiv Hetafea.

EPA-EFE/Zipi

Fudbaleri Hetafea i Betisa odigrali su bez golova, 0:0, u 34. kolu španske Primera.

Pobednik Kupa Kralja, Betis, došao je u predgrađe Mardida silno motivisan da ostvari pobedu koja bi mu puno značila u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Gosti su imali prvu dobru priliku već u drugom minutu, štuirao je defanzivac Herman Pecelja, ali je golman Soria odlično odbranio njegov pokušaj.

Imao je naš Nemanja Maksimović dobru šansu za Hetafe dvadeset minuta kasnije, ali nije uspeo da dovede svoj tim do prednosti.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku Hetafea, domaći su imali čak 10 udaraca ka golu Betisa, dok gosti nisu uputili ni jedan prema Soriji, ipak golova nije bilo, pa su ekipe osvojile po bod.

Čitav meč za domaćina odigrao je srpski štoper Stefan Maksimović, dok je njegov prezimenjak Nemanja zamenjen u 88. minutu.

Nakon 34 odigrane utakmice Hetafe je 15. sa 36 bodova i blizu je opstanka u Primeri, dok je Betis na petom mestu sa 58 poena, tri boda više ima Atletiko Madrid, koji se nalazi na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona.