21:59

Fantastično veče za srpske internacionalce u Belgiji. Njih trojica su postigli golove, u pobedama svojih timova! Mitrović izbio na čelo Liste strelaca!

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin

U šampionatu Belgije ovog vikenda igra se 29. kolo, a subota veče je potpuno u znaku srpskih fudbalera!

Aleksandar Mitrović je nastavio svoju golgetersku seriju, postigavši pobedonosni gol za Anderleht na gostovanju ekipi Lokerena!

Aktuelni šampion je slavio sa 2-1, a popularni Mitar je gol odluke postigao u 87. minutu, kada je znalački isprratio odličan centaršut N'Sakale, visoko skočio i preciznim udarcem glavom postavio konačan rezultat.

Mitroviću je ovo već 13. prvenstveni gol, kojim se izjednačio sa vodećima na Listi strelaca.

Utisak o igri srpskih fudbalera upotpunili su svojim golovima i Sergej Milinković-Savić i Dalibor Veselinović.

Genk je na svom terenu savladao ekipu Varegema sa 3-2, a trijumf domaćeg tima je najavio upravo Milinković-Savić, strelac prvog gola u 13. minutu.

Novu pobedu izborila je i ekipa Mehelena, koju sa klupe predvodi bivši trener Crvene zvezde Aleksandar Janković.

Njegov tim je sa 1-0 savladao Standard iz Liježa, a gol odluke postigao je Dalibor Veselinović u 38. minutu meča. Uz Veselinovića, doprinos pobedi Mehelena dao je i mladi defanzivac Milan Kosanović. Njih dvojica su odigrali ceo meč, dok Ivana Obradovića nije bilo u ekipi.

Jedini koji večeras nema razloga za slavlje je Boban Bajković, čiji je Lirs u nadoknadi vremena poklekao na gostovanju Gentu. Domaćin je slavio sa 2-1 i tako ''pogurao'' Bajkovićev tim ka drugoj ligi.

U pobedničkoj ekipi, Marko Poletanović i Uroš Vitas su svih 90 minuta proveli na klupi za rezerve.