22:53

U duelu dve srpske kolonije, pobedu odneo tim koji predvodi Sale Janković.

Klub koji predvodi srpski trener zabeležio prvu pobedu u belgijskom šampionatu.

U trećem kolu belgijske lige Mehelen je pobedio ekipu Muskrona rezultatom 3:1.

U duelu dve 'srpske kolonije' pobedu je odneo domaći sastav. Iako su dve ekipe bile izjednačene tokom čitavog meča, domaćin je bolje koristio svoje šanse i na kraju slavio.

Za ekipu Mehelena koju sa klupe predvodi naš trener Alksandar Janković igrali su naši fudbaleri Miloš Kosanović i Dalibor Veselinović i nekadašnji fudbaler Partizana Vladimir Volkov, dok su za goste igrali Marko Šćepović, Nikola Gulan i Marko Pavlovski.

Upravo su srpski fudbaleri doneli pobedu domaćoj ekipi. Dalibor Veselinović je doveo svoju ekipu u vođstvo u 45. minutu. Miloš Kosanović je duplirao vođstvo. Na 2-1 je smanjio Dingom, a pobedu od 3:1 potvrdio je Klaes u poslednjem minutu i to na asistenciju večeras odličnog Dalibora Veselinovića.

Mehelenu je ovo prva pobeda u šampionatu nakon tri odigrana kola, dok je Muskron ostao prikovan za dno tabele bez ijednog osvojenog boda.