petak 26.12.2014.
21:49

Fudbaleri Genčlerbirligija prekinuli su pobedonosnu seriju Galatasaraja pošto su u prvom susretu 15. kola turske Superlige odigrali nerešeno protiv istanbulskog sastava.

genclerbirligi.org.tr

Fudbaleri Genčlerbirligija i Galatasaraja odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) u prvom meču 15. kola turske Superlige.

Gost, drugoplasirani tim turskog prvenstva, vodio je od 19. minuta golom Čolaka, izjednačio je najbolji strelac Genčlerbirligija Rumun Stanču u 71. minutu.

Reprezentativci Srbije Duško Tošić i Radosav Petrović odigrali su svih 90 minuta za domaći tim, Nemanja Tomić odigrao je 70 minuta.

Petrović je učestvovao u akciji za izjednačujući gol a u sudijskoj nadoknadi vremena dobio je žuti karton.

Bila je ovo sedma utakmica Genčlerbirligija u poslednje tri nedelje a ekipa iz Ankare ostvarila je u prvenstvu i kupu četiri pobede i tri remija.

Genčler je na tabeli na šestom mestu sa 21 bodom, vode Bešiktaš i Galatasaraj sa 32, Fenerbahče ima 30.