Srpski obračun - Đenova stigla 0:2, pa Verona ukrala bod u nadoknadi

22:40

Veliki podvig Đenovljana.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Đenove i Verone remizirali su rezultatom 3:3 u šestom kolu Serije A.

Verona je stekla dva gola prednosti preko Simeonea u osmom i Baraka iz penala u 49. minutu i do 15 minuta pre kraja, delovalo je da je sve gotovo.

Đenova je onda napravila pravo čudo. Krišito je najpre pogodio iz penala za 1:0, u 76. minutu, da bi odmah u 80. iskoristio asistenciju Rovele za 2:2.

Matija Destro je u 85. postigao treći gol za Đenovu u razmaku od samo devet minuta za senzacionalni povratak.

Međutim, ni tu nije bio kraj ove lude utakmice. Nikola Kalinić je u nadoknadi vremena kao džoker sa klupe doneo remi i veliki bod za Veronu.

U timu Đenove Nikola Maksimović je igrao do 54. minuta, dok je na drugoj strani Ivan Ilić odigrao ceo meč, a Darko Lazović je izašao na poluvremenu.

Ovim remijem Đenova i Verona su ostali sa identičnim skorom 1-2-3 i sa pet osvojenih bodova dele 14. i 15. mesto na tabeli.