"Srpski" okršaj u Firenci pripao domaćinu, Berluskonijevo čedo srušilo šampiona!

nedelja 14.05.2023.
17:08

U terminu od 15 časova danas su odigrane dve utakmice 35. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Monce ostvarili su veliku pobedu protiv novog šampiona Italije Napolija na domaćem terenu rezultatom 2:0.

Lućano Spaleti je odlučio da promeša sastav i pruži šansu nekim igračima koji do sada nisu imali zapaženu minutažu, a to je novajlija u Seriji A iskoristio na najbolji mogući način.

Monca je stigla do vođstva u 18. minutu kada je Dani Mota sjajnu timsku akciju okončao pogotkom, da bi konačan rezultat postavio Andrea Petanja u 53. minutu.

Nije ovaj poraz previše zaboleo Napoli koji očigledno i dalje slavi treću titulu u istoriji kluba, dok je Monca, inače u vlasništvu Silvija Berluskonija, stigla do devete pozicije sa 49 bodova.

Trijumf identičnim rezultatom ostvarila je i Fiorentina koja je na domaćem terenu savladala Udineze.

Bio je to okršaj srpskih reprezentativaca, Nikole Milenkovića i Alekse Terzića sa jedne i Lazara Samardžića sa druge strane, dok Luka Jović nije ulazio u igru.

Meč je obeležio Gateano Kastrovili,vezista je prvo pogodio u sedmom minutu, da bi 90. bio asistent Đakomu Bonaventuri koji je postavio i konačan rezultat.

Fiorentina je ovim trijumfom zauzela osmu poziciju sa 49 bodova, dok je Udineze 12. sa tri boda manje.