utorak 11.01.2022.
22:40

Peta pobeda Sautemptona u Premijer ligi.

Novi vlasnik Sautemptona Dragan Šolak danas je po prvi put kao prvi čovek kluba pratio svoj novi tim i doneo im je sreću.

Sautempton je slavio protiv Brentforda sa 4:1 i tako je pretekao tu ekipu na tabeli engleskog prvenstva.

U okviru 18. kola Premijer lige Sautempton je bio bolji rival, gosti su samo par puta pripretili, pa je domaćin sasvim zasluženo slavio pobedu.

Već u 5. minutu je Bednarek pogodio mrežu Brentforda, ali su gosti prvom prilikom izjednačili. Igrao se 23. minut kada je Džanelt pogodio mrežu protivnika za 1:1.

Ipak, domaćin preko autogola Fernandeza stiže do nove prednosti u 37. minutu, a u nastavku meča još dva gola u mreži protivnika. Prvo je Albanac Broja pogodio u 49. minutu, a tačku na ovaj meč stavio je Če Adams u 70. minutu utakmice.

Broja će biti u žiži nakon ovog gola jer je pokazao onaj čuveni znak za orla koji simbolizuje tzv. veliku Albaniju.