Srpsko veče u Firenci - Het-trik Jovića, ali asistencija! Katastrofa Dekijeve Sampe

nedelja 30.04.2023.
20:01

Maestralna pobeda "Viole".

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fjorentine pobedili su Sampdoriju na svom "Artemio Frankiju" sa 5:0 (1:0) u okviru 32. kola Serije A.

Samdorija nije bila dostojan protivnik svom domaćinu u Firenci ove večeri, posebno ne u drugom poluvremenu.

Fjorentina je sve krenula u drugom minutu nadoknade prvog dela igre kada je Gaetano Kastrovili započeo rušenje Sampe. Zatim je na scenu stupio Luka Jović čije su tri lopte Dodo, Dankan i Aleksa Terzić pretvarali u golove, a između toga je i Kuame posle proigravanja Sofijana Amrabata našao svoje mesto među strelcima.

Jović čeka na gol u Seriji A od 4. marta, ali posle ovakve partije on će sigurno doći u skorije vreme.

Sampa koju sa klupe vodi Dejan Stanković praktično se pomirila sa selidbom u Seriju B.