Šta bi tek bilo da je dobar? Tadić pokrenuo anemični Ajaks protiv prežaljenog Groningena!

utorak 16.05.2023.
16:46

Toliko osporavani kapiten Ajaksa ponovo bio najbolji na terenu...

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa savladali su ekipu Groningena u gostima rezultatom 3:2 u okviru 32. kola holandske Eredivizije.

Duel koji je prekinut zbog divljanja navijača domaće ekipe usled ispadanja iz lige nastavljen je danas, a kao pobednik izašla je ekipa Dušana Tadića.

Upravo je kapiten reprezentacije Srbije i doveo svoj tim u vođstvo golom sa penala u 18. minutu, da bi u 38. rezervista ruger poravnao rezultat.

Ajaks je zaigrao još odlučnije u nastavku meča, pa je tako ponovo poveo u 68. minutu kada je precizan bio Brajan Brobi.

Tadić je upisao i asistenciju koju je u pogodak pretvorio Jurijen Timber u 81. minutu, dok je Duarte šest minuta kasnije smanjio zaostatak Groningena.

Međutim, domaćin više od toga nije mogao, pa je tako Ajaks osvojio svoj 66. bod čime se popeo na treću poziciju Eredivizije dva kola pre kraja prvenstva.

Prežaljeni Groningen je 17. sa 18 bodova.