Šta je ovo bilo u Alkmaru? AZ i Utreht napravili feštu, moglo je i do taj-brejka!

23:42

Nestvarnih 5:5! Grci načisto poludeli!

EPA-EFE/ED VAN DE POL

Fudbaleri AZ Alkmara i Utrehta odigrali su nestvaran meč u okviru 19. kola holandske Eredivizije.

Bilo je nesvakidašnjih 5:5 (3:3), viđeno je tri potpuna preokreta, a bilo je tu vremena i prilika i za svojevrsni taj-brejk. Čak 38 udaraca računajući oba tima...

Anastasios Duvikas bio je strelac dva pogotka za Utreht u prvih 16 minuta, da bi AZ odgovorio preko njegovog zemljaka Vangelisa Pavlidisa koji je takođe postigao dva gola, a uz pomoć Dekera kreirao je preokret od 3:2 već u 34. minutu.

Virgrever u 41. minutu donosi izjednačenje Utrehtu, a Duvikas kompletira het-trik posle sat vremena igre za 3:4. Prava zabava na stadionu "AFAS" nastavila se momentalno. De Vit za 4:4, Pavidis takođe dolazi do het-trika za 5:4, međutim, tu nije bio kraj jer je Sander van de Strek u 81. postigao gol za konačnih 5:5.

Meč je definitivno, pored Validisa, obeležio i Duvikas koji je osim tri postignuta gola, upisao i dve asistencije i tako je učestvovao kod svih pet golova svog tima! Jedan mu je i poništen...