subota 21.10.2023.
22:14

Opet je izgubio, treći put u četiri utakmice!

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Dugogodišnji hrvatski šampion je u sve dužoj rezultatskoj krizi koja se potvrdila i večeras, najnovijim porazom u tamošnjem šampionatu.

Dinamo je u meču 12. kola večeras gostovao ekipi Gorice i izgubio rezultatom 2:1, iako je poveo golom Ademija u 63. minutu.

Izjednačio je Vujnović sedam minuta kasnije, a preokret i pobedu Gorici doneo je Jurić u nadoknadi vremena - 2:1.

Računajući i poraz od Balkanija u Ligi konferencija, Dinamu je ovo treći poraz u četiri poslednje utakmice.

Sada je tek treći na tabeli hrvatskog šampionata sa 19 bodova, tri manje od vodeće Rijeke i dva od Hajduka.

"Tužan sam nakon ovog poraza. Smatram da smo kontrolisali celu utakmicu, krenuli smo dobro od prvog minuta i imali dobrih akcija. Na tome smo insistirali. Izmenama u poluvremenu smo želeli više prodornosti na desnoj strani. Poveli smo i nejasno mi je kako ne možemo odbraniti jedan običan centaršut koji je lako odbranjiv.

Evidentno je bilo da će tako igrati, ali nismo to napravili. To nam je evidentan problem i to treba reći. Na kraju je utakmica ušla u run 'n' gun i tu smo kontrolisali, ali nismo postigli gol i primili smo ga iz kontre. Čestitam Gorici", rekao je posle meča trener Dinama Sergej Jakirović, o čijoj mogućoj smeni već spekulišu hrvatski mediji tokom večeri.