Stankovićev Spartak dobio ono što je morao i zadržao kakav-takav priključak sa ekipama iz vrha

nedelja 27.10.2024.
15:15

Moskovljani još kaskaju za konkurentima, ali su ipak u trci.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Fudbaleri Spartaka iz Moskve pobedili su u gostima Pari Nižnji Novgorod rezultatom 2:0 u 13. kolu ruske Premijer lige.

Strelac vodećeg gola za ekipu koju trenira naš Dejan Stanković je u 61. minutu bio Bongonda, sasvim neočekivano, nakon velike greške golmana Nižnjeg, koji mu je praktično asistirao i "namestio" gol-šansu, koju ovaj Kongoanac nije propustio.

Pobedu je potvrdio Jamajčanin Šamar Nikolson u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Spartaku su danas tri boda bila imperativ kako bi održao kakav-takav priključak sa timovima iz vrha tabele.

Trenutno je šesti na tabeli sa 24 boda, što je šest manje od lidera Kransodara i pet od drugoplasiranog Zenita. Spartak od ovih ekipa ima i meč više.