Stara kajla Serhio Leon pokazao Valjadolidu put do pobede, Unal tragičar Hetafea!

subota 01.10.2022.
18:23

Uzbuljiv meč u predgrađu Madrida.

EPA-EFE/FERNANDO ALVARADO

Fudbaleri Valjadolida savladali kao gosti Hetafe rezultatom 3:2 u okviru sedmog kola španske Primere.

Gosti su prvi poveli preko iskusnog Serhija Leona sa penala u 20. minutu, da bi ubrzo zatim usledio preokret.

U razmaku od samo dva minuta, Borha Majoral i Damijan Suarez doveli su Hetafe do vođstva, ali je Leon ponovo pogodio i poravnao rezultat u 37. minutu.

Odmah na početku drugog poluvremena usledio je šok za domaće navijače, Oskar Plano je odličnim udarcem uspeo da savlada nemoćnog Soriju posle asistencije Leona, pa je Valjadolid ponovo stekao prednost.

Mogao je Hetafe do izjednačenja, ali je Masip uspeo da odbrani penal Unalu i tako sačuva svojoj ekipi veoma bitna tri boda.

Reprezentativac Srbije Stefan Mitrović ušao je u 82. minutu umesto povređenog Seoanea, dok Nemanje Maksimovića nije bilo u protokolu.

Ranije danas, Kadiz i Viljareal su odigrali meč bez pogodaka.