subota 05.11.2022.
20:27

Dva detalja odlučila pobednika.

Werder Bremen

Fudbaleri Verdera savladali su Šalke u Bremenu rezultatom 2:1 u okviru 13. kola nemačke Bundeslige.

Gosti iz Gelzenkirhena prvi su uspeli da zatresu mrežu, ali je pogodak Krala bio poništen zbog ofsajda.

Na drugoj strani sve je bilo regularno, igrao se 30. minut kada je Niklas Fulkrug posle veoma lucidne asistencije Vajzera doveo svoj tim u vođstvo.

Isti fudbaler asistirao je i kod drugog gola Verdera, u 76. minutu Marvin Dukš je sjajnom "bockom" savladao nemoćnog Švolova.

Dominik Dreksler je golom u 89. minutu pružio malo nade Šalkeu da može izbeći poraz u gostima, ali to se do kraja meča nije dogodilo.

Reprezentativac Srbije Miloš Veljković odigrao je čitav meč za pobedničku ekipu, a zaradio je žuti karton u drugom poluvremenu.