Stojanov spašavao Bugare, šok za Portugalce

petak 25.03.2016.
23:38

U prijateljskom meču koji je igran u Leiriji Portugalci su poraženi od Bugarske sa 1:0.

Beta/Armando Franca

Mnogo više udaraca ka golu, mnogo više opasnih napada, mnogo više izvedenih kornera, pa na kraju i penal... Ništa nije bilo dovoljno večeras Portugalcima da postignu gol protiv Bugarske i veoma raspoloženog golmana Stojanova koji je branio bukvalno sve.

Već u 19. minutu su Bugari golom Marselinja stigli do prednosti koju su uspešno sačuvali do kraja utakmice.

Zanimljiv detalj desio se u 66. minutu, nakon što je lopta jednog reprezentativca Bugarske pogodila u ruku u kaznenom prostoru, Kristijano Ronaldo je izveo penal, ali je Stojanov bio večeras nesavladiv.

Ponovo je odbranio penal Kristijanu Ronaldu nakon onog od pre godinu i po dana kada je braneći za Ludogorec odbranio penal u Ligi šampiona.

Mogao je Ronaldo da postigne gol glavom u poslednjim minutima meča, ali je ponovo na golu bio sjajni Stojanov koji je definitivno igrač ove utakmice.