Konačno - fudbaleri Lirsa prekinuli su višemesečni post bez pobede u nacionalnom šampionatu!

lierse.com
lierse.com

Fudbalski vikend u Belgiji ostaće u znaku poslednjeplasiranog Lirsa, koji je večeras konačno prekinuo dugu seriju bez pobede.

''Fenjeraš'' je večeras iznenadio domaći Varegem i na kraju slavio sa 3-2, a trijumf je mogao da bude i mnogo ubedljiviji, s obzirom da su Boban Bajković i drugovi vodili i sa 3-0.

Jedan od junaka trijumfa ekipe Lirsa bio je dvostruki strelac Kasmi, koji je pogađao u 71. i 74. minutu, a u prvom poluvremenu je prednost gostima doneo Velikonja iz jedanaesterca.

Međutim, velike zasluge za ovu pobedu idu i Bobanu Bajkoviću, koji je u 60. minutu, pri rezultatu 1-0 odbranio penal Trajkovskom i tako sačuvao vođstvo Lirsa.

Ovo je Lirsu četvrta pobeda od početka sezone, sada imaju 18 bodova, ali je to još uvek znatno manje od ostalih ekipa iz opasne zone. Pretposlednji Beveren ima 22 boda i meč manje.

Dodajmo još i da je Jankovićev Mehelen danas igrao bez golova, 0-0, sa Šarlroa, a Obradović, Veselinović i Kosanović su odigrali ceo meč u ekipi Mehelena.