Stojanović u poslednjim sekundama ukrao Veroni pobedu vrednu opstanka

nedelja 28.05.2023.
14:35

Kakav finiš...

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Verone remizirali su na svom stadionu sa ekipom Empolija rezultatom 1:1 u pretposlednjem kolu Serije A.

Verona je najpre povela u 61. minutu kada je Adolfo Gajh, tek što je ušao u igru, postigao pogodak za tri boda i verovatni opstanak Verone.

Empoli je u finišu ipak došao do boda, koji im ništa nije značio, a u samom finišu meča golman Verone Montipo je zaustavio udarac Slovenca Petra Stojanovića.

Ipak, u petom minutu nadoknade usledio je pravi šok, ponovo je Stojanović dobio loptu, prošao je po desnom boku i gađao dalji ugao, lopta je usput zakačila igrača Verone i završila u maloj mreži za 1:1.

Ovim remijem, Verona i Specija u poslednje kolo ulaze sa istim brojem bodova, imaju po 31, ali nemaju lak zadatak. Verona gostuje Milanu, a Specija Romi i ti mečevi odlučivaće o opstanku...