Da li je ovo bila ključna pobeda u borbi za opstanak?

Starsport
Starsport

Šampionat Saudijske Arabije polako ulazi u samu završnicu, a večeras je veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila Al Fejha, koju sa klupe vodi nekadašnji trener Partizana Vuk Rašović.

Njegov tim je u utakmici 26. kola na svom terenu savladao ekipu Al Fateha sa 3:0 i tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza.

Nvakaeme je u 38. minutu doveo Al Fejhu u vođstvo, a na kraju prvog poluvremena Viktor Ruiz je povisio na 2:0.

Taj rezultat je ostao na snazi do poslednjih trenutaka nadoknade vremena, kada je makedonski napadač Aleksandar Trajkovski pogodio za konačnih 3:0.

Mrežu Al Fejhe je uspešno sačuvao naš nekadašnji reprezentativac Vladimir Stojković, a bivši napadač Crvene zvezde Milan Pavkov nije ulazio u igru.

Pavkov ovog proleća ima skromnu minutažu, uglavnom ulazi sa klupe, a poslednji gol u takmičarskim mečevima postigao je još 14. januara u pobedi nad Al Raedom.

Četiri kola pre kraja sezone, Al Fejha je posle današnje pobede na dvanaestom mestu sa 28 bodova, sedam više od pretposlednjeg Al Adalha koji je u zoni ispadanja.