Strašan meč na ''Poljudu'', neverovatan preokret Dinama!

nedelja 31.08.2014.
21:15

Hajduk iz Splita i Dinamo iz Zagreba odigrali su meč ''za infarkt'', a na kraju je uspešniji bio Dinamo koji je pobedio sa 3:2.

Hajduk iz Splita je uspeo da ispusti iz ruku vođstvo od 2:1 koje je imao do samog kraja (tačnije, do 91. minuta), a pobedu Dinamu iz Zagreba doneo je momak koji je došao iz Mančester Junajteda na pozajmicu.

Počelo je odlično po ekipu sa ''Poljuda'', Vrsajević je odlično pronašao Sušića, a ovaj je levom nogom fantastično šutirao i pogodio same rašlje gola Dinama za veliku radost navijača domaćih. Igrao se osmi minut.

Hajduk je dominirao na samom početku, imao je više prilika, a Dinamo je konsolidovao svoje redove tek sredinom prvog poluvremena.

Drugi deo igre počeo je slično kao prvi, golom Hajduka. Milić se dokopao lopte koja je bila upućena u šesnaesterac gostiju, šutirao je ka golu i pogodio za 2:0.

Sudani je na drugoj strani bio najopasniji fudbaler Dinama, odmah nakon gola Hajduka je imao dobru priliku, ali je prečka stala na put smanjenju rezultata. Vukojević je izašao tada sa terena, a ušao pojačanje Dinama iz Mančester Junajteda, Enrikez, što se ispostavilo kao pun pogodak.

Igrao se 71. minut kada je Čop smanjio rezultat na 2:1 nakon centaršuta Sudanija i doneo nervozu u ekipu Hajduka, a na sledeći gol se čekalo do 91. minuta.

Dinamo je pritiskao Hajduk, a sve se to isplatilo pred sam kraj. Prvo je Čop postigao drugi gol za svoj tim, da bi samo tri minuta kasnije, u 4. minutu nadoknade, rezervista Enrikez postiže pogodak i donosi veliku radost svojim saigračima.