utorak 26.10.2021.
23:27

Het-trik Lozana, gosti imali dva gola prednosti u finišu...

EPA-EFE/Domenech Castello

Viljareal je imao skoro 80% lopte u svojim nogama u drugom poluvremenu, ali nije pobedio. Kadiz je imao veoma raspoloženog Čokoa Lozana koji je odigrao verovatno najbolju utakmicu u svojoj karijeri.

Postigao je tri gola na ovom meču, ispostavilo se da nije bilo dovoljno za pobedu - 3:3 (1:2).

"Podmornica" je od starta imala loptu u svom posedu, napadali su, dok su se gosti odlučili na taktiku koja je podrazumevala odbranu svog gola i povremene kontranapade.

Upravno nakon jednog u 14. minutu Lozano postiže gol, dočekao je odličan centaršut sa desne strane i pogodio za 0:1.

Napadali su domaći svim silama i uspeli su do kraja poluvremena da izjednače rezultat, učinili su to preko toresa koji je dočekao centaršut Pareha i glavom poslao loptu u mrežu. Igrao se 43. minut.

Ipak, samo tri minuta kasnije, u prvom minutu nadoknade, Fali izvodi slobodan udarac, dodaje do Lozana koji postiže svoj drugi gol iz slične situacije kao kod prvog gola.

Fantastično je Lozano istrčao još jednu kontru na startu drugog poluvremena, odigrao je dupli pas sa Sobrinom ipogodio za 1:3.

Nije se predavao Viljareal. Usledili su siloviti napadi, da bi Dia u 80. minutu smanjio na 2:3 nakon fantastične akcije.

Na samom kraju, u 5. minutu nadoknade, Danjuma postiže gol za konačnih 3:3, sasvim zasluženo, možemo reći.