Strašni Arsenal opet brojao do šest, ali Arteta ima i jedan veliki razlog za brigu!

ponedeljak 04.03.2024.
22:56

Arsenal ponovo ubedljiv.

Beta/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su pobedili i Šefild junajted, pošto su večeras na "Bramal lejnu" slavili rezultatom 6:0.

Tim Mikela Artete odigrao je još jednu savršenu utakmicu, pogađalo je pet različitih strelaca, uz jedan autogol, ali tu je i jedna velika briga - povreda Gabrijela Martinelija koji je morao da napusti teren zbog povrede koja ne deluje bezazleno.

Sve je bilo gotovo posle samo 15 minuta kada je na semaforu već stajalo 0:3, a do odlaska na odmor već i 0:5.

Već u petom minutu Odegard je bio na pravom mestu posle asistencije Rajsa za 0:1, da bi u 13. minutu Saka protutnjao po desnoj strani, a njegov pas nespretni Bogl prosledio iza leđa Iva Grbića.

U 15. minutu već je bilo 3:0 za Arsenal, Kivior je pronašao Martinelija koji je takođe savladao hrvatskog golmana.

Verovali ili ne, već u tom trenutku navijači Šefilda uveliko su počeli da napuštaju tribine i da odlaze sa stadionu, mada se odavno zna da su "oštrice" sigurni putnici u Čempionšip.

Na isteku 25. minuta Martineli je izvršio presing i ukrao loptu, koja je potom došla do Haverca, a ovaj iskosa sa leve strane pogodio sam ugao za 0:4.

Peti gol na meču pao je u 39. minutu kada je Saka ponovo prelako prošao po desnoj strani i pronašao Rajsa za 0:5.

Mikel Arteta je na poluvremenu odlučio da odmori Bukaja Saku, a uveo je Fabija Vijeru.

Ali, iako je Arsenal malo spustio gas, ubrzo se u listu strelaca upisao i Ben Vajt, posle asistencije Haverca - 0:6.

Nakon toga, usledila je loša vest za Arsenal, Martineli se nezgodno povredio i morao je da napusti teren u pratnji lekara u 64. minutu kada ga je zamenio povratnik Žezus, a šansu su potom dobili i Tomas Parti, koji se takođe vratio posle duge pauze, i Sedrik Soareš i Trosard.

Sve u svemu, Arsenal je zadržao korak za Liverpulom i Sitijem, što je bio i glavni cilj pred njihov međusobni duel u nedelju 10. marta na "Enfildu".

Šefild je posle večeras i siguran putnik u Čempionšip, uz takođe prežaljeni Barnli.