subota 15.01.2022.
17:26

Odlična partija Bajerna, pobeda i Lajpciga.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Bajern se vratio na pobednički kolosek posle onog poraza na svom terenu od Menhengladbaha. Oni su danas slavili protiv Kelna sa 0:4 u gostima.

Naravno da je briljirao Robert Levandovski, verovatno najbolji napadač današnjice.

Levandovski je pogodio u 9. minutu utakmice, da bi u 25. minutu Toliso uspeo da povisi na 0:2. Pogodak za 0:3 delo je Roberta Levandovskog u 63. minutu utakmice nakon asistencije Sanea, da bi Poljak svoj treći gol postigao u 75. minutu utakmice, ponovo je Sane bio fantastičan prolazeći svoje rivale na sredini terena i sjajnom asistencijom je ponovo častio Levu.

Bohum je poražen na gostovanju Majncu, bilo je 1:0 za domaćina kojem je ova pobeda veoma bitna u primarnom cilju, a to je opstanak.

Jedini gol na ovom meču delo je Sent Džasta u 48. minutu. Na drugoj strani igrao je Pantović, ali samo do 61. minuta kada je zajedno sa Asanom napustio teren. Mašović danas na klupi za rezerve.

Lajpcig je stigao do veoma vredne pobede, danas su slavili na gostovanju Štutgartu rezultatom 0:2.

Već u 11. minutu je iz penala strelac bio Andre Silva, a konačnih 0:2 postavio je Nkunku u 70. minutu.

Union Berlin je i dalje u borbi za Ligu šampiona, posebno nakon današnje pobede nad Hofenhajmom. Oni su slavili sa 2:1.

Baumgartl je autogolom doveo goste iz Hofenhajma u prednost u 16. minutu, da bi Foglzamer izjednačio u 22. minutu meča. Konačnih 2:1 delo je Promela u 73. minutu.

U duelu između Volfsburga i Herte golova nije bilo.

Keln - Bajern 0:4
Majnc - Bohum 1:0
Štutgart - Lajpcig 0:2
Union Berlin - Hofenhajm 2:1
Volfsburg - Herta 0:0