subota 17.09.2022.
15:22

Lak posao za Gvardiolinu ekipu.

haland, griliš

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Vulverhemtpon sa ubedljivih 0:3 u meču osmog kola engleske Premijer lige.

Siti je se ovom pobedom pretekao Arsenal na prvom mestu premijerligaške tabele i prenoći će kao lider prvenstva sa dva boda više i utakmicom više u odnosu na "tobdžije".

Gosti su idealno započeli meč i poveli već u prvom minutu. De Brujne je sa desne strane uputio oštru loptu u peterac "vukova", a Džek Griliš postigao pogodak za vođstvo Sitija.

U prvih petnaest minuta norveški napadač Erling Haland nije pipnuo loptu, a kada je ostvario prvi kontakt sa njom bilo je 2:0 za "građane". Dobio je sjajni napadač loptu na oko tridesetak metara od gola Vulvsa, stigao sa njom do šesnaesterca, odlično šutirao i postigao 11. gol u ligi ove sezone.

Utakmica je bila rešena u 33. minutu, kada je zbog "divljačkog" starta nad Grilišom defanzivac domaćih Nejtan Kolins dobio direktan crveni karton.

Rutinski je Gvardiolin tim priveo utakmicu kraju u drugom poluvremenu, a konačnih 0:3 postavio je Fil Foden pogotkom u 69. minutu, aistent je još jednom bio De Brujne.