utorak 15.02.2022.
21:47

Prvi četvrtfinalista već na vidiku.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Mančester sitija ušli su u dvomeč sa Sportignom iz Lisabona kao veliki favoriti, a to su potvrdili već u prvom poluvremenu prve utakmice.

Gvardiolin tim vodi sa velikih 4:0 u Lisabonu, a posle Rijada Mareza i Bernarda Silve koji je postigao pravi evrogol, u strelce se upisao i Fil Foden.

Igrao se 32. minut meča, Marez je sa desne strane uputio oštar centaršut po zemlji u peterac domaćih, lopta je prošla pored dvojice protivničkih igrača i stigla doFodena koji rutinski završava akciju i šalje loptu u mrežu.

Ni to nije bilo sve od gostiju. U finišu prvog poluvremena Bernardo Silva postiže svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici, ovoga puta posle saradnje sa Sterlingom - 4:0.

Mogla je i ''petarda'' da pukne u poslednjim sekundama prvog dela igre, ali je De Brujne poslao loptu iznad prečke sa oko 17 metara od gola.

Podsetimo, pravdu deli srpski sudija Srđan Jovanović sa svojim pomoćnicima.