18:59

Tako to biva u fudbalu.

LOSC Lille
LOSC Lille

Fudbaleri Lila savladali su  Strazbur rezultatom 1:0 u 34. kolu francuske Lige 1.

Gosti iz Strazbura bili su bolji rival na današnjoj utakmici i propustili nekoliko dobrih prilika da stignu do pobede, a onda je, kao što to obično biva, stigla kazna.

Prvu dobru priliku da donese prednsot Strazburu imao je Ludovik Ažork u 37. minutu, dobro je šutirao glavom, ali je lopta posle njegovog udarca pogodila stativu.

Imao je iskusni napadač gostiju Kevin Gameiro veliku priliku na startu drugog poluvremena, ali nije imao sreće baš kao ni Ažork, lopta je i posle njegovog udarca glavom završila na stativi.

Lil je bio u podređenom položaju kroz celo drugo poluvreme, gosti su pritiskali, imali još nekoliko dobrih pokušaja, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu domaćina danas.

Kada već gosti nisu mogli do gola, to su uradili igrači Lila. Igrao se 87. minutu kada je Zeki Čelik pogodio za pobedu svog tima, to je bila jedina šansa za domaćina na meču.

Posle 34 odigrane utakmice Lil je deveti sa 51 bodom, dok je Strazbur na šestoj poziciji i ima 56 bodova.