Strazbur po notama Belgarda ukrotio "lavove", pa strepeo do poslednjeg zvižduka!

22:45

Lion poražen u gostima.

Strasbourg
Strasbourg

Fudbaleri Strazbura savladali su na domaćem terenu ekipu Liona rezultatom 2:1 u prvom kolu francuske Lige 1.

Gosti su prikazali bolju igru u prvih 45 minuta, imali i nekoliko opasnih situacija kada su pretili Šerki, potom i Lakazet, ali promene rezultata nije bilo.

Kazna za promašaje usledila je u 63. minutu kada je Žan-Rikner Belgard pogodio direktno iz slobodnog udarca iskosa s leve strane, čime je Strazbur poveo.

Domaćin je nedugo zatim uspeo i da udvostruči prednost, igrao se 75. minut kada je Belgard probio po desnoj strani i uposlio Leba Motibu koji je zatresao mrežu Rijua.

Krenuli su "lavovi" na sve ili ništa nakon toga, a ofanzivno opredeljenje gostiju golom je krunisao Nikolas Taljafiko u 88. minutu posle centaršuta Kakerea.

Nakon odbranjenog udarca Šerkija, više od toga Lion, pak, nije mogao, pa su izabranici Patrika Vijere ostvarili veliku pobedu u uvodnom kolu Lige 1.