subota 13.04.2024.
19:14

Veoma dobra forma Čelsijeve filijale.

Racing Club de Strasbourg Alsace

Fudbaleri Strazbura savladali su Rems 3:1 (1:1) na "De la Menou" u meču 29. kola francuske Lige 1.

Nema više dileme - Strazbur nije kandidat za ispadanje. Pronašli su formu od zime i igraju dopadljiv fudbal koji im je pomogao da sakupe dovoljno bodova da budu mirni na sredini tabele.

Njihova poslednja "žrtva" jeste Rems, čije su šanse za uspehom na ovoj utakmici bile znatno umanjene pred kraj prvog poluvremena kada je Kone nesmotreno isključen zbog drugog žutog kartona.

Prethodno smo videli vođstvo upravo ekipe Vila Stila preko Nakamure, a zatim i izjednačenje Kevina Gamerisa sa bele tačke.

Do preokreta, Strazbur je došao preko mladog štopera Abkara Sile koji se odlično snašao posle prekida u 50. minutu, a Mojze Dion je, samo što je ušao sa klupe, postavio konačnih 3:1 u 90.

Imao je Strazbur nekoliko odličnih šansi da i ranije završi ovaj okršaj, ali ih je Dijuf na golu Remsa sprečavao u tome.