nedelja 11.02.2024.
17:41

Zaista igraju sjajno ove sezone.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Još jedna pobeda Štutgarta, treća uzastopna, ovoga puta je savladana ekipa Majca sa 3:1 u okviru 21. kola Bundeslige.

Sve do 44. minuta smo čekali na prvi gol na utakmici, tada je viđen solidan centaršut, ali i veoma slaba odbrana gostiju koja je reagovala bez dovoljno agresivnosti, lopta na kraju dolazi do Maksimilijana Mitelštada koji pogađa sam ugao.

U finišu prvog poluvremena još jedan gol za domaće, ovoga puta sjajna akcija Štutgarta koju završava odlični Leveling u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Sve je bilo rešeno u 74. minutu.

Deniz Undav je bio fantastičan, primio je loptu, izbacio protivnika iz igre i pogodio mrežu za 3:0.

Sve što su gosti uspeli da urade jeste da postignu utešni gol u 76. minutu, učinio je to Ažork

Dakle, Štutgart je sve bliži Ligi šampiona, dok je Majnc blizu ispadanja u Cvajtu i predstoji im grčevita borba za opstanak.