petak 08.03.2024.
22:28

Tim iz prestonice nije mogao da izbegne poraz.

Tom Weller/dpa via AP

Fudbaleri Štutgarta savladali su na domaćem terenu ekipu Uniona iz Berlina rezultatom 2:0 u okviru 25. kola nemačke Bundeslige.

"Švabe" su nastavile seriju dobrih igara i upisale četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica čime su se učvrstili na poziciji broj tri.

Igrao se 19. minut kada je Serhu Girasi iskoristio dobro dodavanje Karazora i iz prve precizno pogodio mrežu gostiju iz Berlina.

Union je bezuspešno pokušavao da zapreti, ali Štutgart je stigao do još veće prednosti u 65. minutu kada je Kris Fuhrih sjajnim udarcem s leve strane naciljao suprotni ugao gola Ronova.

Stvari po izabranike Nenada Bjelice postale su još teže u 69. minutu kada je isključen Šafer posle brutalnog prekršaja, što je dodatno olakšalo Štutgartu da sačuva prednost i osvoji tri boda.

Domaćin je osvojio svoj 53. bod, dok je Union ostao 14. u Bundesligi sa 25.