petak 25.08.2023.
22:30

Lajpcig ubedljiv u drugom poluvremenu.

EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Fudbaleri Lajpciga napravili su preokret i savladali Štugart sa 5:1 u meču drugog kola nemačke Bundeslige.

Štutgart je posle prvih 45 minuta vodio, ali je u drugom delu usledila prava kanonada Lajpciga.

Poveo je gost u 35. minutu golom Gvinejca Serua Žirasija na asistenciju Atakana Kramera.

Lajpcig je izjendačio posle samo šest minuta igre u nastavku preko Bendžamina Heriksa, tada je ogromnu grešku načinio golman Štutgarta Kevin Trap.

Domaćin je to potpunog preokreta stigao u 63. minutu kada se Dani Olmo sjajno okrenuo i zatresao mrežu gostiju.

Posle samo dva minuta bilo je 3:1. Raum je uputio sjajan centaršut, a novi centarfor Lajpciga Lois Openda postigao pogodak glavom.

Lajpcig je nastavio da daje golove. Igrao se 74. minut kada je Slovenac Kevin Kampl iskoristio asistenciju Simonsa i uz dosta sreće, posle odbitka, pogodio gol gostiju.

Konačan rezultat postavio je  Simons samo dva minuta kasnije.

Posle dva odigrana meča u Bundesligi obe ekipe imaju po tri boda.