subota 10.02.2024.
22:56

Veliki trijumf domaćina.

EPA-EFE/Angel Medina G.

Fudbaleri Las Palmasa savladali su Valensiju sa 2:0 u meču 24. kola španske Primere.

Čovek odluke bio je štoper domaćih  Aleks Suarez.

U prvom poluvremenu nije bilo velikih prilika, a mnogo zanimljivije bilo je u nastavku.

Tražili su igrači Valenije penal kada je lopta pogodila u ruku vezistu domaćih Perona u 55. minutu, ali penala nije bilo. "Slepi miševi" su mogli do vodećeg pogotka u 76. minutu preko Vaskeza koji je promašio čitav gol iz izgledne pozicije u šesnaestercu domaćina.

Kada se činilo da će se utakmica završiti bez golova i pobednika Las Palmas je zadao "smrtonosan udarac" Valensiji.

Igrao se 89. minut kada je Mark Karodona uputio centaršut sa leve strane, a štoper Las Palmasa Aleks Suarez glavom doneo ogromno slavlje domaćim navijačima.

Konačan rezultat postavio je asistent kod prvog pogotka Kardona u poslednjem minutu sudijske nadoknade posle greške golmana Valensije Giorgija Mamardašviliija koji je ispustio loptu iz naručja.