Subotić probudio Dortmund, majstorije Rojsa!

petak 13.02.2015.
22:20

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda zabeležili su i drugu uzastopnu pobedu u Bundesligi savladavši Majnc rezultatom 4:2 iako su gubili nakon prvog poluvremena.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Ono što smo dosta puta videli ove sezone moglo je da se desi i danas, Borusija je pred svojim navijačima veoma loše krenula u meč, već u prvom minutu je gubila sa 1:0 golom Sotoa nakon velike greške Nevena Subotića koji nije uspeo da izbije loptu koja je išla ka golu golmana Vajdenfelera.

Pokušala je Borusija da izjednači do kraja poluvremena, ali nije uspela zahvaljujući snažnoj odbrani Majnca predvođenoj sjajnim golmanom Kapinom, koji je branio odlično u prvom delu igre zaustavivši nekoliko dobrih šuteva Borusije.

Ipak, u drugom poluvmrenenu druga priča.

Krenulo je golom Nevena Subotića koji se iskupio za lošu intervenciju kod prvog gola, korner je izveo Šahin, Subotić je najviši u skoku i donosi izjednačenje, 1:1.

Samo 6 minuta kasnije, novi gol u mreži Majnca.

Fenomenalan pas ka golu Majnca je uputio Kampl, pridošlica iz Salcburga, Rojs je prihvatio loptu i lagano zaobišao golmana za 2:1!

Minut je trebalo gostima da izjednače, a učinio je to Mali nakon odličnog prodora i veoma slabe intervencije odbrane Dortmunda, za nove probleme Jirgena Klopa.

Ipak, spasilac je Marko Rojs koji fenomenalno upošljava Obamejanga kome nije problem da ponovo savlada golmana Kapina - 3:2.

Tačku na ovaj susret stavio je Nuri Šahin, koji postavlja konačan rezultat od 4:2.

Sasvim solidna uvertira za Borusiju pred meč sa Juventusom u osmini finala Lige šampiona.

Sve golove sa ovog meča pogledajte OVDE.