nedelja 06.10.2024.
22:58

Sjajan pogodak Luke Sučića i podela bodova Sosijedada i Madriđana.

EPA-EFE/Javi Colmenero

Fudbaleri Real Sosijedada remizirali su u San Sebastijanu sa ekipom Atletikom iz Madrida rezultatom 1:1 u meču devetog kola španske Primere.

Baski su večeras imali i više od igre, ali su teškom mukom uspeli da izbegnu poraz protiv "Jorgandžija".

Atletiko je poveo već u prvom minutu meča, odličnu loptu Grizmana petom iskoristio je Hulijan Alvarez da preciznim udarcem zatrese mrežu u daljem uglu golmana Remira.

Nakon toga, osim pokušaja Zubeldije koji je sprečio Oblak nije bilo previše uzbuđenja u prvom poluvremenu, dok se u nastavku meča borba rasplamsala.

Atletiko je čekao svoju šansu iz kontranapada, jednu od njih propustio je Molina čiji je udarac završio preko gola, a Sosijedad je do izjednačenja stigao prilično kasno.

Igrao se 84. minut kada je hrvatski internacionalac Luka Sučić postigao sjajan pogodak sa više od 20 metara i na fenomenalan način savladao golmana Atletika.

Mogao je Sosijedad i do potpunog preokreta u nadoknadi vremena, međutim udarac Kuba otišao je preko gola Oblaka.