Sudija svirao kraj na "Alijanc areni", Bild pet minuta kasnije - Ovo će biti novi trener Bajerna!

utorak 30.04.2024.
23:13

Neverovatno...

EPA-EFE/TIM KEETON

Oko 22.50 sudija Turpan je odsvirao poslednji zvižduk na "Alijanc Areni", a urednik Bilda Kristijan Falk nije dočekao ni 23.00 da objavi ime novog trenera Bajern Minhena?!

Ne postoji bolji dokaz da u Minhenu vlada toliko negativna atmosfera, od ovog koji se upravo dogodio.

Naime, najbolje obavešteni izvori u Nemačkoj, na čelu sa predsednikom Bilda, Kristijanom Falkom, nekoliko minuta nakon završetka utakmice između Bajerna i Reala objavili su da je Ralf Ragnik spreman da nasledi Tomasa Tuhela.

Iako se zna da Tuhel ostaje do kraja sezone, i da će sigurno dobiti zamenika u narednim nedeljama, Bild je odlučio da i pored rezultata 2:2 sa Realom još malo uzburka strasti na "Alijanc areni".

Da sve bude još čudnije, ovo čak nije bila ni tajna, jer se danima zna da je Ragnik izabran od strane uprave Bajerna, ali je sada Bild odabrao da baš večeras prenese i da - Ragnik želi u Minhen.

Ovaj list je takođe naveo da će ključni pregovori biti održani već u sredu, dan posle prve utakmice sa Realom u borbi za finale Lige šampiona.

Da li se tako napada trofej prvaka Evrope, kada si već izgubio Bundesligu posle 11 godina?