nedelja 14.08.2022.
16:58

Prva pobeda Notingema u Premijer ligi od 1999. godine.

@NFFC/Twitter

Fudbaleri Notingem Foresta su na najbolji mogući način obeležili povratak Premijer lige na svoj stadion. Oni su u sklopu drugog kola pobedili Vest Hem rezultatom 1:0.

Dobar i dinamičan meč na  "Siti Graundu" rešio je Nigerijac Taivo Avonidži, pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena u prvom delu igre. Bila je to fantastična timska akcija domaćih, lopta je krenula iz zadnje linije i išla od noge do noge čitav minut, a na kraju je Nigerijac, uz malo sreće pri završnom udarcu, matirao Fabijanskog sa pet metara, za 1:0.

To je bio prvi gol za "šumare" još od  1999. godine u Premijer ligi, kada je poslednji put strelac bio Kris Bart-Vilijams.

Pre i posle toga je bilo dosta uzbuđenja. I jednima i drugima je VAR poništavao golove, Vest Hem je dva puta pogađao prečku, a u 65. minutu propustio najbolju moguću šansu da izjednači. Deklan Rajs je izveo jedanaesterac, ali ga je Din Henderson pročitao i odbranio, za erupciju slavlja na tribinama.

Samo minut kasnije Musa Niakate nije realizovao kolosalnu šansu da Notingemu udvostruči prednost.

Posle svega, Notingem je došao do prvih bodova u sezoni, a Vest Hem ima loš start i upisao je i drugi poraz u ligi.