Super kup Francuske - Nej i Ikardi doneli prvi trofej Poketinu!

Izvor:

Radonjić odigrao 56 minuta.

AP Photo/Christophe Ena

PSŽ slavi večeras, u Le Klasiku savladan je Marsej rezultatom 2:1.

Mauro Ikardi je bio prava napast za gol nominalnih gostiju večeras, Argentinac je zapretio u osamnaestom minutu a gol iz 22. mu je bio poništen zbog ofsajda.

VAR je morao još jednom da reaguje, ovog puta Mbape ostaje bez pogotka - još jedan ofsajd Parižana.

Mandanda je sjajno reagovao u 39. minutu, ali odbitak od golmana Marseja stiže do Ikardija koji lako donosi prednost šampionu Francuske. Moglo je biti 2:0 do kraja prvog intervala, Argentinac sjajno šutira, ali pogađa tek prečku.

U nastavku Poketino prepušta inicijativu timu Viljaša-Boaša. Ipak gosti ne uspevaju konkretnije da zaprete, Ćaleta-Car je imao sjajnu priliku na isteku sata igre.

83. minut nam je doneo ponovo VAR, Ikardi je pao u šesnaest protivnika - video asistent donosi odluku. Biće to penal, Nejmar siguran - PSŽ je osvojio prvi trofej sa Poketinom 2:0!

Veselje nije mogao ni da pokvari utešni gol Pajea, bivši francuski reprezentativac pogađa za konačnih 2:1 u 89. minutu.