Superkup Francuske - Razgoropađeni Nejmar, hladni Mesi i štikla Ramosa za novi trofej PSŽ-a!

Prvi trofej za Galtijea u Parizu.

AP Photo/Ariel Schalit)

Finale Superkupa Francuske u Tel Avivu očekivano pripalo PSŽ-u (4:0).

Golman Nanta je od početka meča bio kao na "streljani".

PSŽ je odmah krenuo da pritiska, Hakimi beleži šansu u petom minutu, ali Lafon dobro reaguje. Sarabija je imao dobru šansu dva minuta kasnije, ali loš šut igrača PSŽ-a. Markinjos se najbolje snašao posle kornera, ali šut Brazilca iz 14. minuta završava na prečki.

"Kanarinci" su imali odličnu šansu na isteku 19. minuta. Prvo se Simon loše snašao posle odbitka, a onda je Donaruma odlično branio pokušaj Blasa.

A onda na scenu stupa Mesi - Argentinac koristi grešku odbrane Nanta, vara golmana i donosi prednost svom timu u 22. minutu

Parižani pritiskaju maksimalno do kraja prvog dela igre. Nejmar i Mesi su imali odlične šanse, ali Lafont na pravom mestu. Međutim, u nadoknadi Parižani ipak dolaze do 2:0.

Neverovatan gol Nejmara iz slobodnog udarca.

U nastavku sličan tok događaja. Sarabija ponovo gubi bitku sa Lafontom, ali na pravom mestu je Serhio Ramos. Španac postiže efektivan gol za 3:0 u 57. minutu.

Nant ostaje sa igračem manje. Casteljeto pravi loš faul, PSŽ dobija penal koji Nejmar pretvara u 4:0 u 83. minutu utakmice.