nedelja 11.09.2022.
15:55

Ništa od podviga Majorke na "Bernabeu".

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Real Madrida savladali su Majorku nakon preokreta sa 4:1 u meču šestog kola španske Primere.

"Kraljevski" klub je tako ostao na maksimalnom učinku od starta šampionata i trenutno je na čelu tabele.

Majorka se sjajno i organizovano branila u prvom poluvremenu. Niije domaćin uspeo da stvori puno prilika i stavi na iskušenja srpskog golmana Predraga Rajkovića. Dobra igra u defanzivi dala je sigurnost ekipi Havijera Agirea.

Majorka je uspela i da povede na "Bernabeue". Igrao se 35. minut kada je Kang-In Li sjajno centrirao iz slobodnog udarca, a visoki napadač Vedat Murići pogodio mrežu nemoćnog Kurtoe.

Real ne mora da igra dobro da bi postigao gol, to je danas potvrdio i "supersonični" Federiko Valverde koji je u trećem minutu nadoknade prvog dela uzeo loptu na tridesetak metara od svog gola, stigao sa njom do ivice kaznenog prostora gostiju i spektakularno pogodio rašlje Rajkovićevog gola.

Ista slika kao u prvom i na početku drugog poluvremena. Real je konstantno imao posed, ali bez izglednih prilika.

Majorka je pretila iz kontri, a šansu utakmice propustio je rezervista Antonio Sančez koji je u 65. minutu ostao sam ispred Kurtoe i šutirao pored gola nakon sjajne kombinacije sa Grenijeom.

Kao što to obično biva u fudbalu, kazna je usledila nekoliko minuta kasnije. Proradila je brazilska veza Rodrigo-Vinisijus, iskusniji Brazilac je postiga go, tako je Real stigao do preokreta i nova tri boda.

Treči gol za Madriđane postigao je asistent kod drugog pogotka Rodrigo dva minuta pre kraja utakmice, nakon sjajnog solo prodora.

Konačan rezultat postavio je Antionio Ridiger u poslednjem minutu susreta, svojim "prvencem" u dresu Reala.

Srpski reprezentativci Predrag Rajković i Matija Nastasić odigrali su čitav meč za Majorku.