22:55

Trebalo je da bude derbi...

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Atletiko je u dobroj formi.

Posle remija protiv aktuelnog prvaka Real Madrida, uspeli su da savladaju Sevilju sa ubedljivih 6:1 (2:1).

Bio je ovo danas prvi start Memfisa Depaja za Atletiko Madrid i on je to vratio Simeoneu sa kamatom.

Pogodio je u 23. minutu posle sjajne lopte Grizmana, a samo tri minuta kasnije ponovo je bio strelac. Ovoga puta prelep gol, Grizman je ponovo povukao kontru, dodao do Ljorentea koji piše asistenciju, a Depaj je sa 16 metara pogodio gornji desni ugao.

Sve što je Sevilja uspela da uradi do kraja poluvremena, ali i do kraja utakmice, jeste da smanji rezultat na 2:1 preko En Nezirija u 39. minutu.

Izgledalo je kao da imamo meč, ali ne, pitali su se samo fudbaleri Atletiko Madrida koji su do kraja meča postigli još četiri gola.

Prava katastrofa do kraja, Grizman u 53. minutu pogađa za 3:1, Karasko 16 minuta kasnije za 4:1, da bi Rakitić u 74. minutu promašio penal koji je mogao da vrati nadu gostima.

Umesto toga, Morata daje gol za 5:1 u 76. minutu, pa onda još nevolje za goste kada je Gaj dobio drugi žuti...

Šlag na tortu stavio je Morata koji je pogodio za konačnih 6:1.

Domaćin je sve bliži plasmanu u Ligu šampiona, dok je Sevilja zabrinula svoje navijače, ovo je treći vezani poraz (ako računamo i onaj u LE) i preti im ispadanje...