nedelja 14.01.2024.
19:33

Štutgart poražen u Menhengladbahu.

Federico Gambarini/dpa via AP

Fudbaleri Borusije savladali su u Menhengladbahu ekipu Štutgarta rezultatom 2:1 u okviru 17. kola nemačke Bundeslige.

Domaćin je večeras prekinuo niz od tri utakmice bez trijumfa u takmičarskim mečevima i pobedom nad "švabama" uvećali sebi šanse da na kraju sezone izbore plasman u neko od evropskih takmičenja.

Najzaslužniji za pobedu Menša bio je Robin Hak koji je sa svoja dva gola u prvom poluvremenu praktično obezbedio važna tri boda protiv "švaba" koji predstavljaju jedno od prijatnih iznenađenja u nemačkom šampionatu.

Hak je već u prvom napadu iskoristio lepo dodavanje Rajca i savladao Nibela, da bi u 19. odlično reagovao na lucidnu asistenciju Plee i udvostručio prednost "oklopnika".

Štutgart je početkom drugog poluvremena uspeo da smanji zaostatak, igrao se 56. minutu kada je Joša Fagnoman sa ivice kaznenog prostora pogodio suprotnu stranu gola Nikolasa.

Krenuo je Štutgart na sve ili ništa sve do kraja meča, ali je svaku dilemu oko ishoda ovog meča otklonio Džordan Sibaču golom u prvom minutu nadoknade vremena.

Menhengladbah je ovom pobedom stigao do 10. pozicije u Bundesligi sa 20 bodova, dok je Štutgart treći sa 34 boda.