20:28

Umalo poraz najboljeg nemačkog tima ove sezone.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Štutgart je jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone, a to su dokazali i danas u Leverkuzenu.

"Švabe" su umalo uspele da stignu do pobede protiv novog šampiona Nemačke, vodili su do 96. minuta sa 1:2, ali su domaći stigli do izjednačenja. Na kraju - 2:2!

Dominacija Leverkuzena u prvom poluvremenu, ali bez prave realizacije, čekali smo gol u mreži Štutgarta koji se na kraju nije desio, a gosti su sačekali svoju šansu u drugom poluvremenu i - iskoristili je.

Prvo je u 47. minutu Fuhrih uspeo da načne domaćina pogodio je posle odbitka, a samo deset minuta kasnije još jedan gol u mreži Leverkuzena, Undav je pogodio za ogromnih 0:2. Uspeo je da se izbori za poziciju za šut, oborio protivnika, sudija nije pokazao da je faul, pa su "Švabe" imale ogromnu prednost.

Nikada više nije mirisalo na poraz Leverkuzena kao tada, ali je Adli u 62. minutu smanjio na 1:2 i dao šansu domaćinu.

Veliki broj golova Leverkuzena ove sezone u nadoknadi kada su uspevali da stignu do pobeda ili remija, a uspeli su i ovoga puta.

Andrih je bio strelac, dočekao je loptu u kaznenom prostoru, odbitak posle centaršuta sa leve strane i pogodio mrežu za 2:2!