Svađa, šamar, isključenje... A šta je Idrisa Gej uradio posle meča na Old Trafordu?

Autor: Darko Mitrović
ponedeljak 24.11.2025.
23:57
Izvor: Sportske.net

Stižu prve reakcije.

EPA/ADAM VAUGHAN
EPA/ADAM VAUGHAN

Povezane vesti

Trener Evertona Dejvid Mojes govorio je večeras za BBC Sport posle velike pobede njegovog tima na Old Trafordu rezultatom 1:0, iako je od 13. minuta igrao bez isključenog Idrise Geja koji je šokirao sve koji su gledali ovaj meč kada je posle svađe ošamario saigrača Majkla Kina.

''Osamdeset minuta smo bili na konopcima. Uradili smo stvarno dobre stvari u uvodnom delu utakmice. Da preguramo do kraja, trebalo je veliko delo''.

Usledilo je pitanje koje su svi čekali - o crvenom kartonu, odnosno o tom šokantnom postupku Idrise Geja. Mojes je otkrio i kako je Gej reagovao posle meča.

''Nisam mogao da razumem. Mislim da niko nije očekivao tako nešto. Entoni Tejlor mi je rekao da, po slovu zakona, ako podigneš ruku, možeš biti isključen.

Volim kada se moji igrači posvađaju, jer to znači da im je stalo i da imaju zahteve jedni prema drugima. Razočaran sam što je isključen. 

Izvinio se. Pohvalio je tim i zahvalan je na rezultatu. Idemo dalje.

Za tim koji je sa igračem manje uspeo da pobedi, to je neverovatan rezultat, pogotovo s obzirom na veliki napredak koji je Mančester junajted pokazao'', istakao je Mojes.

Everton je sad iznad najvećeg rivala Liverpula na tabeli.

''Nisam o tome razmišljao ni trenutka. To nije nešto što se često dešava'', dodao je on.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke