22:27

Završene su još dve večerašnje prijateljske utakmice u sklopu priprema za EURO.

EPA-EFE/PETER KLAUNZER

Švajcarska je večeras pred svojim navijačima u Lucernu odmerila snage sa selekcijom Estonije i u potpunosti opravdala ulogu favorita.

Domaća selekcija je slavila sa 4:0, a gosti su odolevali do 20. minuta kada je Zuber posle solo-prodora, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doveo Švajcarsku u vođstvo.

Drugo poluvreme je bilo mnogo efikasnije, a prednost domaćih je na dodavanje Vargasa sa leve strane duplirao Zeki Amduni, posle samo dva minuta igre u nastavku meča.

Elvedi je u 63. minutu bio najspretniji u gužvi u petercu Estonaca i postigao je treći gol, a konačnih 4:0 postavio je Šaćiri sedam minuta kasnije iz jedanaesterca.

Za to vreme u Bukureštu snage su odmerile selekcije Rumunije i Bugarske, ali golova nije bilo, meč je završen rezultatom 0:0. Rumuni su mogli do pogotka u 51. minutu, ali Denis Man nije iskoristio jedanaesterac.