Sve Barsine evropske tragedije, Rim i Liverpul do juče su bile najbolnije...

Autor: Milovan Longinov
sreda 07.05.2025.
12:45
Izvor: Sportske.net

Opet je bolno.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI
EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Povezane vesti

Barselona i Liga šampiona više nisu par kao nekada. Od poslednje osvojene Lige šampiona 2015. godine, Barsa je doživela neke od najvećih evropskih tragedija u Ligi šampiona, a ovo poslednje na "Đuzepe Meaci" će boleti još dugo. 

Od kako je Barsa osvojila svoj peti evropski trofej u Berlinu 2015. godine, Barsa nijednom nije stigla do finala, a ispadala je u polufinalima u dva navrata 2018. od Liverpula i sinoć od Intera i čak šest puta u četvrtfinalima od Atletika 2016, Juventusa 2017, Rome 2018, Bajerna 2020. i Pari Sen Žermena 2023, dok je i dva puta uspela da ispadne još u grupnoj fazi.

U ovoj eri evropskih tragedija, definitivno su najbolnije u - Rimu, Liverpulu, Lisabonu i sinoć u Milanu.

Ako je eliminacija od Atletiko Madrida 2016. bila tesna i svakako bolna, to je bila tek uvertira u sve tragedije koje su usledile.

Sigurno da su jedne od najbolnijih od Rome 2018. i Liverpula 2019. godine. Barsa je kao domaćin dobila Romu 4:2 i tim Ernesta Valverdea je samo trebalo da odradi posao u revanšu. Ali, Barsa je odigrala katastrofalnu, Džeko je predvodio Romu, a gol za pobedu dao je Manolas glavom u finišu posle kornera.

Godinu dana kasnije, još gore. Iako je Liverpul bio ubitačan na "Kamp nou", nije imao sreće, Barsa je nekim čudom slavila čak 3:0, a i danas se mnogi sećaju kako je Usman Dembele u nadoknadi promašio prazan gol za 4:0. Nažalost, taj gol je i ispostaviće koštao Barsu. Liverpul je na krilima Divoka Origija i Žoržinja Vajnalduma upisao jednu od najvećih pobeda u istoriji - 4:0 i kasnije i osvojio trofej. 

Kasnije eliminacije su bile bolne, ali ne toliko tragične, jer Barsa nije mogla ni da primiriše Flikovom Bajernom u četvrtfinalu u Lisabonu kada je bilo 8:2, dok je prošle godine Ronald Arauho napravio crveni karton protiv Pari Sen Žermena, i to je odredilo tok dvomeča. PSŽ je nadoknadio 2:3 iz Pariza i na "Monžuiku" slavio 4:1. 

Sve u svemu, evropske tragedije postale su Barsina najveća mora, ali, ova mlada ekipa definitivno ima kapacitet da u narednim godinama vrati Katalonce tamo gde im je i mesto, u vrh evropskog fudbala.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke