subota 20.11.2021.
22:44

Sjajno veče reprezentativca Srbije.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine savladali su Milan rezultatom 4:3 u okviru 13. kola italijanske Serije A.

Meč je obeležio reprezentativac Srbije Dušan Vlahović koji je postigao dva gola u trijumfu svoje ekipe.

Posle poništenog gola Ibrahimovića zbog ofsajda na početku susreta, "ljubičasti" su uzvratili u 15. minutu kada su poveli golom Alfreda Dankana.

Krenuo je Milan ofanzivnije nakon primljenog gola, no hladan tuš usledio je u prvom minutu nadoknade vremena, na dodavanje Vlahovića Tatarušanua je lepim udarcem savladao Rikardo Saponara.

Drugo poluvreme donelo je još više uzbuđenja, a prvu priliku u nastavku propustio je Ibrahimović.

A onda se pojavio Dušan Vlahović, Srbin je posle lepog dodavanja Dankana zaobišao golmana i rutinski ga savladao u 60. minutu.A onda se pojavio Dušan Vlahović, Srbin je posle lepog dodavanja Dankana zaobišao golmana i rutinski ga savladao u 60. minutu.

Usledilo je buđenje Zlatana Ibrahimovića, Šveđanin je sa dva gola u 62. i 65. umalo u potpunosti vratio Milan u igru.

Ipak, Vlahović nije "završio" posao, igrao se 86. minut kada je nekadašnji napadač Partizana iskoristio grešku Ernandeza i potvrdio trijumf "ljubičastih".

Posle udarca Ibrahimovića, Venuti je postigao autogol u poslednjem trenutku meča, ali vremena za više što se Milana tiče nije bilo.